You are currently viewing Βράβευση μαθήτριας του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας στον διαγωνισμό ζωγραφικής «Τα κρυμμένα παιδιά- Ιστορίες ανθρωπισμού στη φρίκη του Ολοκαυτώματος»

Την Δευτέρα 21 Μαρτίου 2022, στο Γαλλικό Ινστιτούτο Λάρισας,  πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια και η βράβευση των μαθητών/τριών που κέρδισαν στον μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής «Τα κρυμμένα παιδιά- Ιστορίες ανθρωπισμού στη φρίκη του Ολοκαυτώματος», παρουσία του Γενικού Γραμματέα Παιδείας κ. Κόπτση, του Περιφερειάρχη Θεσσαλίας κ.Αγοραστού, της Περιφερειακής Διευθύντριας Θεσσαλίας κ.Ζιάκα, του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ.Ζέρβα, των εκπροσώπων της εβραϊκής κοινότητας Λάρισας και πλήθος κόσμου. Το 1ο βραβείο στην κατηγορία Γενικό Λύκειο (ένα ποδήλατο) κέρδισε η μαθήτρια του Γ1, μέλος του Ομίλου «Καλλιτεχνικό Εργαστήρι Σχεδίου- Ζωγραφικής», Γάτου Βασιλική ενώ έπαινοι συμμετοχής απονεμήθηκαν στις μαθήτριες Γκινίδη Νικολέτα του Α4 και Δασκαλάκη Ελευθερία του Β1.