Εγγραφές μαθητών στην Α Λυκείου μετά από κλήρωση από όλα τα σχολεία εκτός του συνδεδεμένου σχολείου ( Α Γυμνάσιο)

Σύμφωνα με τις νέες υποδείξεις του Υπουργείου μετά την υποβολή ανάλογων αιτημάτων προέκυψαν τα εξής:

Οι γονείς των  μαθητών  που έχουν συμπεριληφθεί στον οριστικό πίνακα των υποψηφίων για εγγραφή στην Α Λυκείου  του  1ου  Πειραματικού Λυκείου Λάρισας μετά την κλήρωση, να εγγράψουν τους  μαθητές από το e-eggrafes, στην επιλογή Γενικό Λύκειο. Οι μαθητές θα μεταφερθούν στο Λύκειο της περιοχής τους και μετά την 1η Σεπτεμβρίου θα κάνουν μεταγραφή στο   1ο  Πειραματικό Λύκειο  Λάρισας. Αυτό το  διάστημα της εγγραφής, να υποβάλλουν μία Υ.Δ ηλεκτρονικά ,με τα στοιχεία τους  και το σχολείο από το οποίο προέρχονται, στο email του 1ου ΓΕΛ Λάρισας, ότι αποδέχονται την εγγραφή στο 1ο  Πειραματικό Λύκειο Λάρισας.