You are currently viewing ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΛΥΚΕΙΟΥ?

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΛΥΚΕΙΟΥ?

Σας ενημερώνουμε ότι έχετε τη δυνατότητα να ανακαλέσετε, για σοβαρούς λόγους, την αποδοχή της εγγραφής, την οποία είχατε δηλώσει υπεύθυνα στην αίτηση που καταθέσατε  για εισαγωγή, στο 1ο Πειραματικό Λύκειο Λάρισας.

Στην περίπτωση αυτή, θα πρέπει και οι δυο γονείς ή κηδεμόνες να αποστείλετε  Υπεύθυνη Δήλωση, στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας

(Email: mail@1lyk-laris.lar.sch.gr)  ή να την καταθέσετε αυτοπροσώπως στο σχολείο. Στην Υπεύθυνη Δήλωση θα δηλώνετε ότι ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, σύμφωνα με τους Πίνακες Επιτυχόντων και Επιλαχόντων που κυρώθηκαν από τα ΕΠ.Ε.Σ. των ΠΕΙ.Σ και έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου έπειτα από την κλήρωση που διεξήχθη την 6η Μαΐου 2022 .