You are currently viewing Συμμετοχή της ομάδας της Βουλής των Εφήβων στην εκπαιδευτική δράση «e-περιήγηση στο κτίριο της Βουλής των Ελλήνων».

Tην Τρίτη 29/03/2022 η ομάδα της Συμμετοχικής Δράσης της Βουλής των Εφήβων του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας παρακολούθησε την εκπαιδευτική δράση «e-περιήγηση στο κτίριο της Βουλής των Ελλήνων». Με την καθοδήγηση εμψυχωτών και με τη συμμετοχή όλων των σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, οι μαθητές και οι μαθήτριες περιηγήθηκαν μέσω τρισδιάστατης εικονικής εφαρμογής στην αίθουσα των συνεδριάσεων, στο Περιστύλιο και στην αίθουσα «Ελευθέριος Βενιζέλος», όπου φιλοξενείται η επετειακή έκθεση «Αντικρίζοντας την Ελευθερία! Στη Βουλή των Ελλήνων, δύο αιώνες μετά» που επιμελήθηκε η Βιβλιοθήκη της Βουλής.