You are currently viewing Συμμετοχή του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας στο 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Μαθηματικό Φεστιβάλ

Το τμήμα Α1 του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας συμμετείχε με στο 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Μαθηματικό Φεστιβάλ το οποίο υλοποιήθηκε από το Ε.Κ.Ε.ΤΕ. ? Ελληνικό Κέντρο Επιστημών και Τεχνών, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, Λάρισας και Τρικάλων και υπό την αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ. Οι μαθητές Ηλέκτρα Γάτου, Δημήτρης Γκισάκης, Νίκος Καουνάς και Μελίτα Μέρμηγκα συμμετείχαν με την εργασία «Η αρχαία?Γεωμετρία» που υλοποιήθηκε υπό την επίβλεψη της εκπαιδευτικού Αντιγόνης Καρύτσα, ΠΕ02 ενώ τις ημέρες του φεστιβάλ συμμετείχαν στην επίλυση γρίφων.