You are currently viewing Τηλεφωνικές Γραμμές Ψυχολογικής Υποστήριξης για τους  υποψήφιους των πανελλαδικών εξετάσεων 2022 και τις οικογένειές τους

Η ΠΔΕ Θεσσαλίας, σε συνεργασία με τα κατά τόπους Κέντρα Διεπιστημονικής Αξιολόγησης, Συμβουλευτικής και Υποστήριξης (ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.) της Θεσσαλίας και στο πλαίσιο της διαρκούς προσπάθειας στήριξης μαθητών, μαθητριών και των οικογενειών τους από ειδικούς στην Ψυχική Υγεία, ενημερώνει για την έναρξη λειτουργίας Tηλεφωνικών Γραμμών Ψυχολογικής Υποστήριξης για τους υποψήφιους των πανελλαδικών εξετάσεων 2022 και τις οικογένειές τους.

Οι γραμμές υποστήριξης θα λειτουργούν καθημερινά (κατά τις εργάσιμες ημέρες) από Τρίτη 31/5/2022 έως Παρασκευή 17/6/2022 και ώρες 08:00π.μ.- 16:00μ.μ., με στόχο:

• να υποστηρίξουν μαθητές/τριες της Γ΄ Λυκείου και απόφοιτους/ες κατά την ιδιαίτερη αυτή περίοδο των πανελλαδικών εξετάσεων,
  • να ενισχύσουν τις οικογένειες των υποψηφίων στον υποστηρικτικό τους ρόλο κατά το διάστημα αυτό.

Σημειώνεται ότι οι ενδιαφερόμενοι (μαθητές, γονείς κτλ.) μπορούν να απευθύνονται στο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. στο οποίο υπάγονται γεωγραφικά.

Ακολουθεί πίνακας με αναλυτικά στοιχεία επικοινωνίας (τηλέφωνα/e-mail) των ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. της Θεσσαλίας,όπου θα μπορούν να απευθύνονται οι ενδιαφερόμενοι.

Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης
ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.  Καρδίτσας Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2441079892 email : mail@kesy.kar.sch.gr
ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.  Τρικάλων Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2431046408 email : mail@kesy.tri.sch.gr
ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.  Λάρισας Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2410555222 email : mail@kesy.lar.sch.gr