You are currently viewing Αιτήσεις για την κάλυψη κενών θέσεων μαθητών  στο 1ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Λάρισας με κλήρωση

Για την κάλυψη των κενών θέσεων μαθητών στο 1ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Λάρισας καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες που ενδιαφέρονται για την εγγραφή/μετεγγραφή των παιδιών τους στο σχολείο να υποβάλλουν υπεύθυνη δήλωση – αίτηση.

Οι υπεύθυνες δηλώσεις – αιτήσεις θα υποβάλλονται από τη Δευτέρα

04 – 09 – 2023 μέχρι και την Πέμπτη  07 – 09 – 2023.

Οι υπεύθυνες δηλώσεις – αιτήσεις και των δύο γονέων/κηδεμόνων μπορούν να υποβληθούν είτε στο σχολείο αυτοπροσώπως είτε να αποσταλούν στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου: mail@1lyk-laris.lar.sch.gr με το γνήσιο της υπογραφής ή να είναι συμπληρωμένες μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης gov.gr.

Η επιλογή των μαθητών/μαθητριών θα γίνει την Παρασκευή  08 – 09 – 2023 με κλήρωση που θα διεξαχθεί στο χώρο του 1ου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Λάρισας και ώρα 10:00 π.μ.

Οι κενές θέσεις  είναι:

ΤΑΞΗ Β΄ :  14 θέσεις

ΤΑΞΗ Γ΄ :  10 θέσεις

Επισημαίνεται ότι ο αριθμός των θέσεων θα επικαιροποιηθεί εάν υπάρξει ανάγκη.