Αιτήσεις για την πλήρωση κενών θέσεων μαθητών στο 1ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Λάρισας

Για την πλήρωση των κενών θέσεων μαθητών/-τριών στο 1ο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Λάρισας καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες που ενδιαφέρονται για την εγγραφή/μετεγγραφή των παιδιών τους στο σχολείο να υποβάλλουν υπεύθυνη δήλωση – αίτηση.

Οι υπεύθυνες δηλώσεις – αιτήσεις θα υποβάλλονται από την Τρίτη  19 –12 – 2023 μέχρι και την Πέμπτη 21 – 12 – 2023 και ώρα 11:00 π.μ..
Οι υπεύθυνες δηλώσεις – αιτήσεις και των δύο γονέων/κηδεμόνων μπορούν να υποβληθούν είτε στο σχολείο αυτοπροσώπως είτε να αποσταλούν στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου: mail@1lyk-laris.lar.sch.gr με το γνήσιο της υπογραφής ή να είναι συμπληρωμένες μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης gov.gr.
Η επιλογή των μαθητών/μαθητριών θα γίνει την Πέμπτη 21 – 12 – 2023 με κλήρωση που θα διεξαχθεί στο χώρο του 1ου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Λάρισας
και ώρα 12:00 μ.

Οι κενές θέσεις  είναι:
ΤΑΞΗ Α΄: 02
ΤΑΞΗ Β΄ :  06
ΤΑΞΗ Γ΄ : 09
Επισημαίνεται ότι ο αριθμός των θέσεων θα επικαιροποιηθεί εάν υπάρξει ανάγκη.

Μπορείτε να κατεβάσετε την παρακάτω υπεύθυνη δήλωση από ΕΔΩ ή