You are currently viewing 1ο Βραβείο του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας στον μαθητικό διαγωνισμό Ζωγραφικής «Τα  κρυμμένα  παιδιά.  Ιστορίες ανθρωπισμού  στη  φρίκη  του  Ολοκαυτώματος»

1ο Βραβείο του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας στον μαθητικό διαγωνισμό Ζωγραφικής «Τα κρυμμένα παιδιά. Ιστορίες ανθρωπισμού στη φρίκη του Ολοκαυτώματος»

Θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια Γάτου Βασιλική, της Γ΄ Τάξης του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας,  για τη συμμετοχή και την κατάκτηση του 1ου βραβείου (κατηγορία: Γενικό Λύκειο) στον μαθητικό διαγωνισμό  ζωγραφικής  «Τα  κρυμμένα  παιδιά.  Ιστορίες ανθρωπισμού  στη  φρίκη  του  Ολοκαυτώματος»,  που  διοργανώθηκε  από  την  Δ.Δ.Ε. Λάρισας, σε συνεργασία με την  Ισραηλιτική Κοινότητα Λάρισας και την  Περιφέρεια Θεσσαλίας,  στο πλαίσιο εκδηλώσεων για την 27η Ιανουαρίου 2022 – Διεθνή  Ημέρα Μνήμης για τα Θύματα του Ολοκαυτώματος. Συγχαρητήρια επίσης για τη συμμετοχή στον διαγωνισμό και την αξιόλογη προσπάθεια και στις μαθήτριες: Δασκαλάκη Ελευθερία (Β΄ Τάξη) και Γκινίδη Νικολέτα (Α΄ Τάξη). Η προετοιμασία των μαθητριών υλοποιήθηκε στα πλαίσια του Ομίλου Σχεδίου ? Ζωγραφικής με υπεύθυνη τη φιλόλογο κ. Καρύτσα Αντιγόνη. Συγχαίρουμε τις μαθήτριες και ευχόμαστε καλή πρόοδο και μελλοντικές διακρίσεις.