You are currently viewing 3o Bραβείο μαθητών του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας στον μαθητικό διαγωνισμό έκφρασης και δημιουργίας «Σμύρνη: 100 χρόνια ελπίδας»

Το 3ο βραβείο στην κατηγορία Λύκειο κατέκτησαν οι μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης του 1ου Πειραματικού Λυκείου Λάρισας: Γάτου Βασιλική, Μαντάρας Αθανάσιος και Τσιφούτη Νεφέλη στον μαθητικό διαγωνισμό έκφρασης και δημιουργίας «Σμύρνη: 100 χρόνια ελπίδας» με ψηφιακό βίντεο και υπεύθυνη καθηγήτρια τη φιλόλογο κ. Καρύτσα Αντιγόνη. Ο διαγωνισμός προκηρύχθηκε από την Ιερά Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου και υλοποιήθηκε σε συνεργασία με την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας κατά το σχολικό έτος 2021-2022, στο πλαίσιο της συμπλήρωσης 100 χρόνων από τη μικρασιατική καταστροφή. Η βράβευση θα πραγματοποιηθεί στις 5 Νοεμβρίου 2022. Συγχαίρουμε τους μαθητές και ευχόμαστε καλές σπουδές και πάντα. επιτυχίες .