Μεγάλη επιτυχία για τη σχολική ομάδα σκάκι

Το σχολείο μας συνεχίζει την παράδοση των επιτυχιών που δημιούργησε ο Πέτρος Τιμίζιος, μαθητής πια της Γ’ Λυκείου. Με την ταχύτητα και την αποτελεσματικότητα που τον χαρακτηρίζουν στις κινήσεις του οργάνωσε μια ομάδα σκακιστών η οποία εκπροσώπησε το σχολείο μας στα προκριματικά του 17ου Πανελλήνιου Ομαδικού Πρωταθλήματος Μαθητών-Μαθητριών Σκάκι 2019. Η ομάδα, με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ. Παπακωνσταντίνου, Πε011 αποτελούνταν από τους:

Τριμίζιο Πέτρο,Γ4

Μπατζιλιώτη Ιωάννη,Γ3

Νάτσογλου Νικόλαο,Α4

Μπατζιλιώτη Δημήτριο, Α4

Πούρικα Άννα, Α5

Στάμο Ιωάννη,Α5

Το αποτέλεσμα δικαίωσε την προσπάθειά τους. Κατατάχθηκαν πρώτοι στους προκριματικούς αγώνες και τώρα συνεχίζουν με πολλές ελπίδες και για την νέα τους εμφάνιση στους τελικούς που θα πραγματοποιηθούν στην Αθήνα σε ημερομηνία που θα ανακοινωθεί εντός των ημερών. Θα τους συνοδεύουν οι ευχές όλων μας.