Juvenes Translatores, μήπως οι καλύτεροι νέοι μεταφραστές της Ε.Ε. είμαστε εμείς;

Μαθητές και μαθήτριες του Λυκείου μας έλαβαν μέρος  στον διαγωνισμό μετάφρασης Juvenes Translatores για την ανάδειξη των καλύτερων νέων μεταφραστών της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Συγκεκριμένα διαγωνίστηκαν στα αγγλικά οι εξής  μαθητές και μαθήτριες: Γκράβα Ευανθία-Βασιλική, Κατσιλέρος Πέτρος-Ιωάννης, Κρίκη Γεωργία, Πετρίκη Βασιλική και Πεσλής Κωνσταντίνος.

Ο χώρος διενέργειας του διαγωνισμού ήταν η Σχολική μας Βιβλιοθήκη, η μικρή μας «σοφίτα της γνώσης», ενώ επιτηρήτρια της διαδικασίας ήταν η κα Χατζηπιέρα Μαρία, Πε06(αγγλικών) σε συνεργασία με την κα Μπαμπάνη Ευδοξία, Πε06(αγγλικών). Ευχόμαστε σε όλους/-ες τους/τις συμμετέχοντες/-ουσες καλή επιτυχία?