Διδακτική επίσκεψη στους Έλληνες αετούς των αιθέρων

Την Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη από τους/τις μαθητές/-τριες της Γ’Λυκείου στην 110 Π.Μ. της πολεμικής αεροπορίας με συνοδούς εκπαιδευτικούς τον κ. Κωνσταντούλς Β., Πε11, την κα Τζιμουράγκα Χ., Πε04 και την κ. Παράφορου Φ.

Με αφορμή την εορτή των Αρχαγγέλων Μιχαήλ και Γαβριήλ τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να διαπιστώσουν από κοντά την ετοιμότητα των χειριστών μας και όλης της ομάδας τεχνικής υποστήριξης μιας πτήσης και να νιώσουν ασφαλείς για την κατάσταση που επικρατεί στον ελεγχόμενο ελληνικό εναέριο χώρο από τόσο έμπειρους και δυναμικούς πιλότους, όπως αυτοί με τους οποίους ήρθαν σε επαφή.Άλλωστε κάποιοι από τους μαθητές θα είναι και υποψήφιοι σε στρατιωτικές σχολές που θα τους προετοιμάσουν κατάλληλα για να συνεχίσουν το δύσκολο έργο των αεροπόρων μας.