You are currently viewing Ευρωπαϊκή Ετικέτα ποιότητας

Ευρωπαϊκή Ετικέτα ποιότητας

Ευρωπαϊκή Ετικέτα ποιότητας απονεμήθηκε στις 12.6. 2023 στο 1ο Πειραματικό Λύκειο Λάρισας (συνιδρυτή έργου) και στην εκπαιδευτικό αγγλικής Βασιλική Παπαϊωάννουκλ. ΠΕ06, Αγγλικής Φιλολογίας, για  το eTwinning έργο TO READ OR NOT TO READ, το οποίο υλοποιήθηκε το σχολικό έτος 2021-22 με μαθητές της Β Λυκείου.
Η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας αξιολογεί το έργο όλων των εκπαιδευτικών και των μαθητών που συμμετέχουν σε ένα έργο eTwinning. Τα έργα στα οποία απονέμεται η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας είναι εκείνα με την υψηλότερη κατάταξη μεταξύ εκείνων που έλαβαν την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας.Η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας αποτελεί ένα δεύτερο δείγμα επιτυχίας και καταδεικνύει ότι το έργο ανταποκρίνεται σε ένα ορισμένο Ευρωπαϊκό πρότυπο.
Θερμά συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό και στους μαθητές της!