Τα 1ο Λύκειο στον Άγιο Αχίλλειο για τον εορτασμό των Τριών Ιεραρχών

Φυσικά και δε θα μπορούσε να λείπει το σχολείο μας από τη λειτουργία που τελέστηκε παρουσία του Μητροπολίτη Λαρίσης και Τυρνάβου κ Ιερωνύμου στο ναό του πολιούχου και προστάτη της πόλης μας Αγίου Αχιλλείου  προς τιμήν των Ιεραρχών της Παιδείας μας.

Το 1ο Λύκειο εκπροσώπησαν σε αυτήν την ξεχωριστή για τη λαμπρότητά της και τη σημασία της λειτουργία η κα Τσέντζου Β. , θεολόγος και οι μαθητές/-τριες της Α? Λυκείου Δελήμπασης Γιάννης, Κελεσίδη Μαριλένα, Αργυρακούλη Θεοδοσία, Ζέγγου Μάρω και Πλιάτσικας Βαγγέλης.

Τα νιάτα μας, λοιπόν, κρατώντας την ελληνική σημαία , την οποία τιμούν σήμερα με τις υψηλές σχολικές τους επιδόσεις, είναι πραγματικά μια εγγύηση πως θα την τιμήσουν και με οποιονδήποτε άλλο τρόπο στο μέλλον, υπηρετώντας την πατρίδα ως εργαζόμενοι, πολίτες ή στρατευμένοι με στόχο το κοινό καλό? Είμαστε υπερήφανοι για τα παιδιά μας.