You are currently viewing ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ του 1ου ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ από τον ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ και ΕΝΤΑΞΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ κ. Κ. ΝΤΙΝΑ

Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024

Στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών του 1ου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Λάρισας, ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας επιμορφώθηκε από τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης κ. Κωνσταντίνο Ντίνα. Ο κ. Ντίνας, μετά από την πρόσκληση της ομάδας δράσης «Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις» (Αξιολόγηση της Σχολικής μονάδας- άξονας 8 ), με συντονίστρια την κ. Λ. Παπαθεοδώρου και μέλη τους καθηγητές/τριες Α. Βερέμη, Δ. Λαμπρούλη, Χ. Τζιμουράγκα, Σ. Καρανίκα, Ε. Σακκά, Ι.Κοντογιάννη, Α. Δημηρά, Χ.Σιλιτζή και Θ. Οικονόμου, και της διευθύντριας του σχολείου κ. Π. Κουκότσικα, μας ενημέρωσε για «Τρόπους Διαχείρισης Κρίσεων και Προσέγγισης Μαθητών κατά τη διάρκεια της σχολικής πράξης». Η Διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Ντίνα για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας καθώς επίσης και για την εξαιρετικά ενδιαφέρουσα και ωφέλιμη παρουσίαση.