Οι συνταξιούχοι του 1ου Λυκείου Λάρισας

ΟΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΤΟΥ 1ου ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΟΥΣ

Ο Σύλλογος καθηγητών του 1ου Λυκείου Λάρισας αποχαιρέτησε τους συναδέλφους που συνταξιοδοτήθηκαν, Σταύρο Κουκουτιανό, Ελένη Κωσταρέλη, Ευδοκία Μπουρουντζή, Αναστασία Γκαρίπη και Παναγιώτη Πινάτση. Περίπου τριάντα καθηγητές συγκεντρώθηκαν για να τιμήσουν τους συναδέλφους τους ? περισσότερων ή λιγότερων ετών ? μέσα σε μια συγκινητική ατμόσφαιρα, όπου όλοι αναπόλησαν όμορφες αλλά και δύσκολες στιγμές που βίωσαν στη διάρκεια της καριέρας τους. Με ανάμεικτα συναισθήματα, οι καθηγητές και ο Διευθυντής του σχολείου, κ. Κωνσταντίνος Μπλιούμης, εξέφρασαν την ευγνωμοσύνη τους προς τους, πρώην πλέον, συναδέλφους τους για όλα όσα προσέφεραν στην εκπαίδευση και στους ίδιους, στην πορεία όλων αυτών των χρόνων. Τέλος, τους ευχήθηκαν για το νέο κύκλο ζωής που ξεκινά και τους παρότρυναν να απολαμβάνουν την κάθε στιγμή, ασχολούμενοι με πράγματα που αγαπούν και που δεν είχαν το χρόνο να ασχοληθούν.