You are currently viewing Οι Όμιλοι Ιστορίας, Θεάτρου και Κινηματογράφου στην Αθήνα!

Οι Όμιλοι Ιστορίας, Θεάτρου και Κινηματογράφου στην Αθήνα!

Με πολλή χαρά, καινούριες γνώσεις και γεμάτοι ενθουσιασμό επέστρεψαν από την πρόσφατη εκδρομή τους  στην Αθήνα οι μαθητές και οι μαθήτριες του 1ου Πειραματικού ΓΕΛ Λάρισας,  οι οποίοι συμμετέχουν στον Όμιλο Ιστορίας (υπ. καθηγήτρια κ. Καραλοπούλου Αθηνά), στον Όμιλο Θεάτρου (υπ. καθηγήτρια κ. Κρεμεζή Ευαγγελία) και στον Όμιλο Κινηματογράφου (υπ. καθηγήτρια κ.  Παπαθεοδώρου Λουκία).   Οι μαθητές/-τριες είχαν την ευκαιρία να λάβουν μέρος σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα Ιστορίας  που πραγματοποιήθηκε στο Πολιτιστικό Ίδρυμα της Τράπεζας Πειραιώς ενώ  επισκέφτηκαν και το Μουσείο Κινηματογράφου, το Μουσείο και τον λόφο της Ακρόπολης καθώς και την Εθνική Πινακοθήκη.  Επίσης παρακολούθησαν  τη θεατρική παράσταση «Ζορμπάς» στο Θέατρο του Κέντρου Πολιτισμού «Ελληνικός Κόσμος».