Συμμετοχή του 1ου Γενικού Λυκείου Λάρισας στη Euroscola

EUROSCOLAΜε τρεις συμμετοχές ?σε σύνολο δεκατριών μαθητών που συμμετείχαν στο διαγωνισμό της περιφερειακής διεύθυνσης Θεσσαλίας-θα λάβει μέρος το 1ο ΓΕΛ Λάρισας στην ημερίδα του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου νέων που θα πραγματοποιηθεί στο Στρασβούργο στις 18 Δεκεμβρίου. Οι μαθήτριες που διακρίθηκαν στο διαγωνισμό είναι η Νικούδη Μυρτώ, η Ραχωβίτσα Άννα και η Τζιμούρτου Σταματία. Τη συμμετοχή των μαθητών του σχολείου επιμελήθηκε η φιλόλογος κ. Στέλλα Δαλαμήτρα με την αμέριστη συμπαράσταση του Διευθυντή του σχολείου κ. Κωνσταντίνου Μπλιούμη. Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος καθηγητών του Λυκείου συγχαίρουν θερμά τις μαθήτριες για την επιτυχία τους, τους εύχονται να έχουν μια δυναμική παρουσία στην ημερίδα του Ευρωκοινοβουλίου και να υλοποιούν όλο και ψηλότερους στόχους στη ζωή τους.